דווקא עכשיו – הקורונה הגבירה את הביקוש להשקעות נדל"ן בבודפשט

דרג פריט זה
(1 הצבע)

ענף הנדל"ן הוא בין הבודדים שמשבר הקורונה לא פגע בו בצורה משמעותית, ואף יתרה מכך, נוצר ביקוש נרחב להשקעות בנדל"ן מניב ברחבי אירופה. מדוע משקיעים בחרו דווקא במשבר הקורונה להשקיע בנדל"ן בבודפשט? כל התשובות במאמר שלפניכם.

משבר שיצר הזדמנות

משבר הקורונה יצר הזדמנויות השקעה חדשות במרכז בודפשט. בד בבד עם החזרה לשגרה והפעילות המלאה בהונגריה, מתגלות עסקאות נדל״ן כדאיות. שוק השכירות לטווח הארוך הפגין חסינות בתקופת המשבר וכוח השכירות של עשרות אלפי הסטודנטים שוב הוכיח את עצמו כהשקעה בטוחה.

חזרה לשגרת טיסות והתחזקות המטבע

לפי הדיווחים בתקשורת ההונגרית, המשק המקומי ערוך לחזור לפעילות הדרגתית, הסגר האווירי יפתח ואיתו כמובן טיסות הלואו קוסט של חברת Wizz Air מתל אביב לבודפשט. החזרה לשגרה ניכרת גם בשער המטבע המקומי (פורינט) שאיבד מעט מערכו במהלך המשבר. המומחים המקומיים מעריכים שעם החזרה לשגרה ופתיחת השווקים בהונגריה הפורינט יתחזק וישוב לערכו.

השקעות בפריים לוקיישן בבודפשט

גם בשיאו של משבר הקורונה, משקיעים הבינו כי למיקום הדירות בעיר ישנו חשיבות גדולה בתשואה החודשית המתקבלת. לכן, דירות ה - Airbnb ממוקמות לרוב בפריים לוקיישן של בודפשט ברובעים 5, 6 והרובע היהודי המפורסם רובע 7. באזורים האלה חברת מניב בודפשט מצליחה לאתר נכסים למכירה במרכז העיר בכ- 5% עד 10% מתחת למחיר השוק.

משקיעים ראש שקט 

הרצון לייצר ודאות ושקט כלכלי בקרב משקיעים יצר מצב שבו השקעה בנדל"ן בבודפשט באמצעות חברת מניב בודפשט, מאפשרת למשקיעים ראש שקט ופטור מהתעסקות בניהול, בתשלומים לגורמים מוניציפליים, בשיפוצים או בחיפוש דיירים ליחידת הדיור. הדאגות והאחריות הם של היזמים בלבד. 

שכירות לטווח ארוך

משבר הקורונה גרם לעלייה בביקוש לשכירות ארוכת טווח מצד שוכרים מתוך רצון לייצר יציבות כלכלית. תופעה זו לא זרה לציבור משקיעי הנדל"ן בבודפשט שנהנים גם היום מתשואות אטרקטיביות ומחוזי שכירות ארוכי טווח בזכות שוק שכירות פעיל ותוסס בעיר. כיום, היצע הדירות לשכירות בבודפשט אינו רחב מאד, ולכן הביקוש הינו גבוה יחסית.

עיר הבירה – מקור פרנסה גם למקומיים

משבר הקורונה יצר מצב שבו תושבים מקומיים רבים מחוץ לבודפשט מגיעים אל עיר הבירה על מנת למצוא מקור פרנסה קבוע, וגם הם ממלאים את חלקם בשוק השכרת הדירות. יש לציין כי גם טרום פרוץ המשבר בודפשט הייתה מבוקשת בקרב המקומיים, בדומה לערים מרכזיות אחרות באירופה, שבהן עיר הבירה מהווה מוקד משיכה תרבותי. בודפשט ידועה כמוקד משיכה לקהל רב של שוכרי דירות מרחבי המדינה.

לסיכום, השקעה בנדל"ן מניב בבודפשט גם בתקופת הקורונה מהווה הזדמנות אמיתית לציבור המשקיעים. ההוכחות משטח מדברות בעד עצמן – מחירי הנדל"ן לא מאמירים לגבהים כמו בערי בירה אירופיות אחרות ומדובר בנכסים שניתן להשכירן בקלות, בעיר שבה מספר התיירים עולה משנה לשנה (16 מיליון בשנת 2019) והיא מהווה מרכז תרבותי ער ותוסס שהביקוש אליו רק הולך וגובר משנה לשנה.

לקבלת פרטים נוספים, אנא מלאו הפרטים הבאים ונשמח לחזור אליכם