דירות לקניה בבודפשט - מה אני מבין בזה בכלל?

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

בפרוס עלינו 2018 תפסיקו להאמין שהשקעות מניבות הן לעשירון העליון בלבד * אם תשנו את החשיבה תבינו שכל אחד יכול, ואתם יודעים מה? זה גם כדאי...          


 השקעות בנדל"ן נתפסו פעם כתחום בלעדי לבעלי ממון. האמת היא שיש רבים שחיים עם הסטיגמה המיושנת הזו גם היום בפרוש עלינו 2018. כאילו האיש הממוצע לא יכול להרשות לעצמו לחלום על השקעות מהסוג הזה. 
הגיע הזמן להתעורר ולהפסיק להאמין שהשקעה בנדל"ן היא רק לעשירון העליון. להפסיק לחשוב שכדי לרכוש דירה ממוצעת במזרח אירופה צריך שיהיה לך מיליונים בבנק. העובדה שבשנים האחרונות יותר ויותר בעלי שכר ממוצע במשק כן ביצעו עסקאות מעבר לים, מלמדת על הכדאיות, האטרקטיביות והחוכמה באותן השקעות. ולא, באמת שלא מדובר כאן במקסום רווחים באמצעות סיכון גבוה. אף אחד, או כמעט אף אחד, לא יתלהב לסכן את החסכונות שלו בהשקעה גדולה, אבל כשמדובר בהשקעה סבירה והתשואה מעבר לפינה היא כזו שעושה צדק עם הכסף שלנו, אז ברור שזה מעניין כל אחד. וכך קיבלה הנהירה לעבר יעדים שונים באירופה, וגם בארצות הברית, עוצמה.

מה אני מבין 2

                                                                                                                                רוצה להרויח אבל נראה לי מסובך מידי...

לא בכדי מתחברים ישראלים רבים אל חברות ניהול בארצות הברית או במזרח אירופה. החישוב הפשוט שלהם הוא שבעבור השקעה של 50 עד 100 אלף דולר, סכום שאיתו לא יוכלו לעשות מאומה כאן אצלנו, הם יוכלו ליהנות מתשואה שהיא במקרה הפחות טוב כפולה מזו שנקבל בארץ, אבל גם אם נדבר במונחים של פי שלושה בתשואה, לא תהיה כאן שום הגזמה.
אפשר לעקוב, לראות ולמצוא הצעות מעניינות מעבר לים, שבעת הרכישה ממש כבר מובטחת שכירות הנכס וטיפולו ע"י חברת ניהול המעסיקה את טובי המומחים, בהם שמאים ועורכי דין המטפלים בנכס מרגע הרכישה.
צריך כמובן לדעת איפה ועם מי לעשות את שיתוף הפעולה ברכישת דירה אבל את זה אתם בטח כבר יודעים לבד.

פגשתי לא מכבר חבר ששירת איתי בצנחנים. הוא סיפר לי על העיסוק שלו בתחום המזון, ועל החסכונות שצבר בשנים האחרונות. כשהצעתי לו השקעה בנדל"ן מעבר לים, הוא קימט את מצחו ואמר-שאל: "מה אני מבין בזה? מעולם לא קניתי נכס נוסף מחוץ לביתי, והכסף שלי שוכב בבנק".
אז זהו, אף אחד מאיתנו לא נולד נדל"ניסט, ובאמת הרוב לא מכירים את שוק הדירות מעבר לים, אבל בימים שבהם המרחב הגלובלי קטן, ומטוסים ממריאים ונוחתים בקצב של אוטובוס מתל אביב לרמת גן, צריך לחשוב מחוץ לקופסה עד כמה ההשקעה באירופה תהיה אטרקטיבית.

ברור שתמיד צריך לבדוק את מנגנוני הבטוחות, חשוב שיהיה ליווי מקצועי של חברות העוסקות בתחום כבר הרבה שנים, ובעלי מקצוע המתמחים לא רק בעניין החשבונאי אלא גם בתחום המשפטי.
גם כשמדובר בהשקעה סולידית, עדיין הרצון הוא להכנסה פסיבית הנגזרת מדמי שכירות מהנכס הנרכש. בשנים האחרונות חודרים לתחום ההשקעה בנדל"ן גם גופים מוסדיים, בתי השקעות ואפילו קופות גמל וקרנות פנסיה. המניע הוא כמובן הרצון לחיפוש אחר השקעות המניבות תשואות גדולות מאלה שניתן להשיג כאן בארץ.

ואז עולה השאלה: אם זה טוב לאותם גופים ובתי השקעות שעושים את זה מהכסף שלנו, למה בעצם שלא נעשה את זה בעצמנו. הלוא במסכת אבות א' פסוק י"ג נכתב: "אם אין אני לי – מי לא, וכשאני לעצמי – מה אני? ואם לא עכשיו – אימתי?"

המאמר מדבר על רכישת נדלן בחו"ל בכלל ודירות לקניה בבודפשט בפרט