היתרונות בהשקעות נדל"ן בהונגריה

השקעה בנדל"ן בהונגריה ובפרט בבודפשט היא מזמן לא סוד כמוס. משקיעים זרים מכל העולם מבינים את הפוטנציאל אשר טמון בבירה ההונגרית והנתונים מדברים בעד עצמם.

• פוטנציאל השבחה של כ-12%-18% בשנה בזכות תנאים ייחודיים לבודפשט.
• שוק שכירות יציב שמציג שכירות אטרקטיבית בשיעור 7%-12% מערך הנכס.
• מצב ייחודי של ביקוש גבוה אל מול היצע מוגבל.
• יכולת הרכישה של האזרח ההונגרי מצויה בשפל היסטורי.
• טווחי מחירים משמעותיים ועלויות של כ-50% מערך נכסים בפריפריה הישראלית.
• אפשרויות מימון אטרקטיביות של עד 60% (ויותר) מערך העסקה.

מיקום מנצח – הונגריה ובודפשט

הונגריה ממוקמת בלב אירופה ואוכלוסייתה מונה למעלה מ-10 מיליון תושבים. בירת המדינה, בודפשט, היא המרכז הכלכלי, התרבותי, הרוחני והעסקי של המדינה. בודפשט היא בין שש הערים הגדולות ביותר באיחוד האירופי אליו הצטרפה הונגריה בשנת 2007. העיר היפיפה והמרגשת הזו שידועה גם בכינוי "פאריז של מזרח אירופה" ממוקמת על גדות נהר הדנובה המפורסם שחוצה אותה בין שני חלקיה – בודה ופשט. כ-25% מתושבי המדינה מתגוררים בבודפשט ובפרבריה. בעיר פועלים מוסדות לימוד מהמובילים ביבשת וביניהם מספר אוניברסיטאות יוקרתיות.

השקעה בנדל"ן בבודפשט, על מה ולמה?

ההשקעה בנדל"ן בבודפשט נחשבת לשילוב מנצח בין אטרקטיביות ליציבות. המשבר הכלכלי שפקד את אירופה בשנת 2008 היכה גם בהונגריה מה שגרם בין השאר להאטה משמעותית בבניית פרויקטים חדשים. כפועל יוצא מכך נוצר מצב של ביקוש שגדול מן ההיצע.

כעת הכלכלה ההונגרית נמצאת במסלול התאוששות מהיר ומדובר באקלים מצוין למשקיעי נדל"ן. בפרט משקיע זר אשר יש בידיו את ההון הדרוש לרכוש נכסים באזורים מבוקשים ובעלות אטרקטיבית. משקיע ישראלי שיידע לאתר את הנכסים הנכונים ייהנה מנכס מניב בשוק שכירות יציב ותשואה גבוהה עם מימוש במכירה כעבור שנים בודדות.

שוק השכירות בבודפשט מבוסס לא רק על תושבים מקומיים אלא על עשרות אלפי סטודנטים שמתגוררים בעיר ונהנים מקרבה למוסדות לימוד איכותיים ומרכזי בילוי תוססים. פוטנציאל שכירות נוסף מצוי בהשכרת נכסים לתקופות קצרות (בעיר שמגיעים אליה כ-3.5 מיליון תיירים בשנה מדובר בהזדמנות של ממש). לכל אלה יש להוסיף ריבית נמוכה שנמצאת בשפל הגדול מזה כ-15 שנה ומהווה זרז לרכישת נכסים בעיר.