הסיפור ההזוי: זוג צעיר קנה דירה בבודפשט – בזכות עיריית תל אביב

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

איך היטל השבחה הבריח אותם לעיר הבירה ההונגרית, ועד כמה הם מודים לרשות המקומית ששינתה את חייהם. לקרוא ולהאמין.

תשמעו סיפור: דגנית ויואב, זוג צעירים מאשקלון העובדים בתל אביב, הצליחו לחסוך 600 אלף שקלים, הייתה להם הבטחה מההורים של דגנית לתמיכה של 150 אלף שקלים וסיוע מאימו האלמנה של תומר לעוד 100 אלף שקלים. עם הכסף הזה, וכמובן עם משכנתא שכבר אושרה בבנק מזרחי טפחות בזכות היותם בעלי הכנסה גבוהה, הם קיוו לרכוש דירה קטנה בתל אביב.
החשבון שלהם היה פשוט וקל. במקום לשלם שכירות של 6500 שקלים, הם יחזירו בדיוק את הסכום הזה לבנק, יגורו בבית משלהם, ויום אחד הם יגשימו את חלומם וקורת הגג תהיה שלהם ללא חובות חיצוניים.
הם טיילו בין מתווכים, גלשו באתר יד 2, טילפנו לכל מספר טלפון שראו על שלטים במרפסות, ואכן מצאו בדיוק את מה שרצו. באזור שרצו. במידות שרצו. המו"מ שלהם עם בעלי הדירה היו עניינים, מהירים ותכליתיים ואחרי ויכוחים קטנטנים הועלו כל הסעיפים על חוזה ורגע לפני החתימות הזכיר העורך דין לבעלי הדירה שעליו לבדוק בעירייה את נושא "היטל ההשבחה".
בעלי הדירה פנו לעיריית תל אביב, שאלו לגבי גובה ההיטל ונאמר להם שרק שמאי מטעמם יוכל לקבוע את הסכום המדויק. השמאי אכן הגיע, השמאי צילם את הבניין מבחוץ ואת הדירה מבפנים, והגיש שומה של, קחו אוויר, 624 אלף שקלים!
ולא רק זאת, אלא שהובהר לבעלי הדירה שעליהם לשלם תוך 45 ימים, אחרת יחולט הסכום ויישאר כך עד המכירה עצמה. בעלי הדירה הציעו לדגנית ותומר להתחלק בסכום, הם כמובן סירבו, ובצדק כי על פי חוק המוכר הוא זה שצריך לשלם, והעסקה לא יצאה לפועל.
בצר להם, ועם סכום של כ-200 אלף יורו מבלי לקחת משכנתא, התייעץ הזוג הצעיר עם בן משפחה שעוסק בנדל"ן והוא לא היסס ואמר: "לכו על בודפשט. תשקיעו את הכסף שם, תקבלו בכל חודש סכום איתו תוכלו לשלם את דמי השכירות ולא תסחבו על הגב שלכם משכנתא ל-20 שנה".
דגנית, אדריכלית לעיצוב פנים, ותומר המועסק בחברת הייטק, קפצו על הרעיון ותוך שבועיים השלימו עסקה בעיר הבירה ההונגרית, עם תשואה שלא חלמו עליה מעולם. הם פנו לחברה רצינית, קיבלו הצעות, בחרו אחת מהן, והיום יש להם נכס מניב, מבלי להתחייב על משכנתא בסכומים שלעיתים משנים לנו את אורח החיים.
את שאיפת הדירה בתל אביב הם שמו מאחור, אין בהם שום צער על העסקה שלא יצאה לפועל, והם מחויכים ומאושרים מאז נחתה העסקה המצוינת שלהם בבודפשט.


adventure architecture bay 196667 2a
                  דוחפים את המשקיעים לרכוש רחוק מהבית. התשואה וההגיון גדולים יותר

שש מסקנות שחייבים לתת עליהם את הדעת.

  • למרות מאמצי הממשלה להוריד את מחירי הדירות, עיריית תל אביב דואגת להעלות אותם.
  • עידוד סמוי להשקעות ישראלים בחו"ל, ועל הדרך הגילוי על הכדאיות הגדולה בהשקעה מעבר לים.
  • בודפשט ממשיכה להתחזק, תל אביב ממשיכה להתרחק.
  • הכסף שלך שווה יותר וגם מניב יותר במרחק של שלוש שעות טיסה מכאן.
  • הדירה בתל אביב שוב מוצעת למכירה, רק שהיא עולה שש מאות וחמישים אלף שקלים יותר מאשר הדרישה עליה לפני חצי שנה.
  • במחיר העלייה, או אם תרצו במחיר "היטל ההשבחה", כדאי לכם מאוד למצות את הפוטנציאל הענק שטמון בשוק הנדל"ן ההונגרי שבו האופק שלו נראה ורוד יותר מתל אביב.