הציבור נוהר – למה כולם מחפשים אחר דירות בבודפשט להשקעה?

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

הרבה יותר משטרודל, תרבות ודנובה – העיר בודפשט בהונגריה זכתה בשנים האחרונות למקום של כבוד ב- A ליסט של מרכזי השקעות הנדל"ן המניב באירופה. מהם אותם יתרונות שרבים גילו? במאמר זה נסקור את המרכזיים שבהם.

  1. התאוששות ממשבר כלכלי – שינויים רבים עברו על העיר מאז המשבר הכלכלי של 2008 שיצר היצע דירות גדול, מול ביקוש נמוך יחסית. כיום, משקיעים מרחבי העולם מגיעים אליה כדי ליהנות מהזדמנויות נדל"ן רבות שמאפשרת אחת הערים היפות והמבוקשות באירופה.
  2. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן – בודפשט נחשבת ליעד קרוב יחסית למשקיע הישראלי, כ- 4 שעות טיסה בלבד. כמו כן מחירי הטיסות לבודפשט אטרקטיביים, הן לתיירים מישראל וכן לתיירים מרחבי אירופה.
  3. בירת לימודים – סטודנטים מרחבי העולם מגיעים כיום ללמוד במבחר האוניברסיטאות המצוינות בעיר, בדגש על לימודי הרפואה הנחשבים שמושכים אליה גם סטודנטים רבים מישראל ומשום כך שוהים בה מספר שנים רצופות.
  4. תנופה בתיירות נכנסת – למעלה מ-2.5 מיליון תיירים מבקרים בעיר היפה לצרכי תיירות, ונהנים ממרכזי התרבות, המסחר והקולינריה המשובחת שהעיר מציעה למבקריה. כמו כן תיירים רבים מעדיפים דווקא לשכור דירות בעיר לתקופת החופשה על פני שהייה בבתי מלון.
  5. תמיכה בהשקעות זרות בנדל"ן – המדיניות שבה דוגלת הממשלה ההונגרית הינה של פיתוח נושא הבנייה החדשה וכן מעניקה הפחתה במיסים עבור זוגות צעירים, כל זאת במטרה לייצר כדאיות לבניית פרויקטים למגורים בבודפשט ולהפוך את ההשקעות בנדל"ן בעיר לאטרקטיביות.
  6. פחות בירוקרטיה, יותר עידוד – לא כל מדינה אירופית מקלה על ציבור המשקיעים הזרים בכל הנושא של רכישת נדל"ן להשקעה. ממשלת הונגריה, לעומת זאת מאפשרת למשקיעים לנהל רכישה בפשטות וללא בירוקרטיה מסועפת.
  7. שכירות ארוכת טווח – ציבור משקיעי הנדל"ן בבודפשט נהנים מתשואות אטרקטיביות ומחוזי שכירות ארוכי טווח בזכות שוק שכירות פעיל ותוסס בעיר. כיום, היצע הדירות לשכירות בבודפשט אינו רחב מאד, ולכן הביקוש הינו גבוה יחסית.
  8. מחירי נדל"ן אטרקטיביים – משקיעים זרים בוחרים להשקיע בנדל"ן בבודפשט בעיקר בגלל מחירי דירות נוחים, כך למשל ניתן למצוא נכס מניב במצב מעולה של 3-4 חדרים בפחות מ-500 אלף שקלים וליהנות מתשואה של כ- 8% בערך.
  9. מבוקשת גם בקרב המקומיים – בדומה לערים מרכזיות אחרות באירופה, שבהן עיר הבירה מהווה מוקד משיכה תרבותי, גם בודפשט מושכת אליה קהל רב של שוכרי דירות מרחבי המדינה.
  10. השקעה כלכלית טובה לעומת נדל"ן בישראל – בשנים האחרונות מורגשת מגמה ערה של משקיעים מישראל המעוניינים לנתב את כספם למקום הרווחי ביותר וליהנות מתשואה נאה ביחס לסכום שהושקע, ומעדיפים לעשות זאת על פני השקעה בשוק ההון או בנדל"ן בישראל הידוע במחיריו הגבוהים.

לסיכום, השקעה בנדל"ן מניב בבודפשט מהווה כיום הזדמנות אמיתית לציבור המשקיעים. ההוכחות משטח מדברות בעד עצמן – מחירי הנדל"ן לא מאמירים לגבהים כמו בערי בירה אירופיות אחרות ומדובר בנכסים שניתן להשכירן בקלות, בעיר שבה מספר התיירים עולה משנה לשנה והיא מהווה מרכז תרבותי ער ותוסס שהביקוש אליו רק הולך וגובר משנה לשנה. בעלי נכסים ומשקיעים נהנים כבר היום מתשואה נאה  המתקבלת משכר הדירה וכן צופים עליית ערך בהמשך.

לקבלת פרטים נוספים על השקעות נדל"ן בבודפשט, צרו עמנו קשר