הקשר הישיר בין כרמיאל, היורו ובודפשט

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

לפני שאתם מתחילים לקרוא תכינו לכם עט, נייר ומחשבון. זה יעזור לכם להבין את הצלחת הנדלן של הבירה ההונגרית

כדי להמחיש עד כמה בודפשט היא יעד ההשקעה הטוב ביותר בדור הזה, הרחקנו הפעם עד כרמיאל, משהו כמו 140 ק"מ מאזור המרכז, סיפור של נסיעה ברכב במשך שעה ו-40 דקות כשאין פקקים, וקצת יותר משעתיים בשעות העומס.
כרמיאל, שלא תוטעו, כבר מונה היום כמעט 50 אלף תושבים, היא עיר במחוז הצפון שמבחינה טופוגרפית מהווה את הגבול בין הגליל העליון לגליל התחתון. ממוקמת על הכביש בין עכו לצפת. עיר עם אזור תעשייה, מחולקת לשכונות שהיותר מפורסמות הן "טנה", "אשכול", "מייסדים", "מגדים", "הערבה", "שגיא" ו"רמת רבין".
בשלהי חודש פברואר נמכרה שם דירת קרקע בת 4 חדרים בסכום מדויק של 1,203,632 מיליון שקלים. נכון לעכשיו מוצעת למכירה דירת 4 חדרים ברמת רבין ב-1,350,000 מיליון. השקעה נבונה? בחנו את הכדאיות באמצעות שכר דירה שמשולם בעיר. לדוגמא, בשדרות נשיאי ישראל שבמרכז העיר תוכלו לשכור דירת 4 חדרים בשטח של 92 מ"ר, בקומה שמינית(!), בסכום חודשי של 2300 שקלים. עבור דירת 4 חדרים בשכונת "טנה" תשלמו 2700 שקלים בחודש.
במלים ברורות יותר, או למען הדיוק בחישוב נבון יותר, נגלה שעבור השקעה אדירה של למעלה ממיליון שקלים נקבל תשואה שתנוע סביב ה-2.5%. בבודפשט היו הנדל"ניסטים מתעלפים מצחוק למשמע תשואה מגוחכת כזו. אתם יודעים מה? גם על תשואה כפולה מזו היו מגיבים שם בביטול מוחלט. ועוד לא דיברנו על כך שמדובר בסכומי ברוטו, ופה ושם צצות הוצאות לא מתוכננות שמקזזות את התשואה השנתית.
ורגע, חשוב מאוד לזכור, השקעה של מיליון ו-200 אלף או מיליון ו-350 אלף, הם משהו בסביבות ה-300 אלף יורו, שעם סכום כזה תוכלו לקנות "ארמון" בבירה ההונגרית, אבל לצורך השקעה חכמה ברור שמומלץ מאוד לחלק את 300 אלף היורו לשלוש דירות והתשואה הכללית תגרום גם לאחרון המדוכאים לצחוק כל הדרך אל הבנק.
מרכיב חשוב מאוד שצריך לנצל דווקא בימים האלה ממש הוא המטבע האירופי, היורו, שצונח בעקביות והוא מצוין עבור ישראלים שרוצים להשקיע. בתחילת חודש אפריל היה השער היציג של היורו 4.05, בתחילת חודש מרץ היה שערו 4.11, חודש קודם לכן הוא עמד על 4.15 ואת שנת 2019 הוא התחיל עם שער של 4.28, כמעט 4.3. את הצלילה הזו צריך לנצל.

8                                                                             מה מקבלים בתמורה: תשואה נמוכה בארץ הקודש או השבחה והשקעה מניבה בתשואה גבוהה בבודפשט?

בהשקעה של 90 אלף יורו, קצת יותר מ-360 אלף שקלים, ניתן לרכוש נכס שמלבד העובדה שתמיד יאמיר הוא גם יניב בהתמדה תשואת של 6-12%. מדובר בדירות הממוקמות באזורים שוקקים ומתפתחים אחרי שיפוץ ומכאן שהוצאות מהסוג שיהיו לכם בדירות בכרמיאל לא יהיו בבודפשט.
יתרון נוסף בבירה ההונגרית הוא כמובן הניהול המקצועי של החברות המתמחות במכירה והשכרה, שיתוף הפעולה עם קבלנים, עורכי דין, יועצי מס, וניהול המשאים ומתנים בשפה העברית.
ולא אסיים בלי הדוגמא הקרובה ביותר אליי, זו של חמי, שרכש ברובע היהודי דירה ב-98 אלף יורו לפני שנה וחודשיים, יחד עם חוזה שכירות לארבע שנים, שיניבו לו 25 אלף יורו בתקופה הזו. חשבו לבד את התשואה וקחו בחשבון שהדירה כבר שווה היום 110 אלף יורו...