כל הסיבות שהישראלים מעדיפים דירות בבודפשט ונכסים בהונגריה

דרג פריט זה
(2 הצבעות)

נדל"ניסטים הוגנים, מחירים סבירים, תחזיות למדדים כלכליים בקו עלייה ותשואה מעולה במרחק 3 שעות טיסה מנתב"ג

ניצן מנדל הוא מתווך אמין וידוע בבת ים. יש לו משרד מצליח ברחוב הראשי של העיר, רחוב בלפור, והוא עוסק בתחום עשרות שנים. הלקוחות שלו הם קבועים והאזורים בהם הוא מוכר נכסים, או משכיר דירות ללקחותיו, מתפרשים לאורכה ולרוחבה של העיר.
לאחרונה נסע מנדל עם בת זוגתו לחופשה בעיר דברצ'ן ההונגרית...ונדהם. הוא הכיר מתווך מקומי, התארח במשרדו, ומהר מאוד גילה שמעמד המתווך באירופה, והונגריה בפרט, הוא הרבה יותר מכובד מאשר כאן אצלנו.
בשעה שאצלנו תמיד חושדים במתווך, חושבים על המניפולציות שהוא עושה ומחשבים את אחוזי הרווח שלו, בהונגריה היחס אל המתווך הוא כמעט כמו לעורך דין. שם ברור לכולם שהמתווך עושה את העסקאות לביתו, אבל לא יסטה מדרך הישר ולא יעלים שום מידע מהרוכש. במהלך התקופה הכיר מנדל גם קולגות שלו מהונגריה וקיבל את הרושם הזהה.
הונגריה כבר מזמן טיפסה למקום הראשון אצל הישראלים בכל הקשור להשקעות נדל"ן שכן דירות בבודפשט משקיפות לדנובה או "מסתפקות" בנוף לרחובות הראשיים. ההשקעות הפכו לשם דבר, קניית דירות להשקעה בבודפשט או למחיה הם כבר חלק מההווי הישראלי וגם נכסים בהונגריה הם כבר מזמן לא מלה גסה. אחד הסודות הגדולים, מעבר להשקעה הנבונה ולתשואה הכדאית, היא היושר והאמון שנותנים הישראלים באותן חברות העוסקות בתחום.
נדל"ניסט הוא עסק מורכב שמחייב לדעת את על חוקי המשחק, בארץ ובעולם, וההבדל הוא בתווית שהודבקה לעוסקי הענף בארץ לעומת עוסקי הענף בהונגריה. הפערים הם כל כך גדולים עד כי נדהמנו כאשר ביצענו סקר לא מחייב וגילינו ש-86% מתושבי ישראל מעדיפים לתור אחר דירות להשקעה בהונגריה, ובבודפשט בפרט, מאשר בישראל.

דירות על הדנובה2                                                                                 דירות בבודפשט ונכסים בהונגריה בפרט, הפכו כבר מזמן להשקעה המועדפת על הישראלים 

התשואה ההונגרית היא המנוף העיקרי לכך אבל גם פוטנציאל ההשבחה של הנדלן בבודפשט. בודקים עלויות של נכסים בהונגריה, עושים השוואות של מחירי דירות בבודפשט, ובשורה התחתונה בוחנים את התשואה. באשר למחירים? הרי ברור שתמצאו דירה להשקעה בהונגריה במחיר זול בהרבה מאשר דירה להשקעה בארץ. עם 100 אלף יורו פנויים שיש לכם, לא תוכלו לקנות דירה או נכס כלשהו בארץ. גם לא בפריפרייה. בבודפשט תוכלו לקנות בסכום הזה דירה שתניב לכם 7000 יורו במקרה הגרוע, ו-12 אלף במקרה הטוב. אפשר לעשות אינטרפולציה ולמצוא את הממוצע לשני המספרים האלה.
ו...חשוב מאוד לזכור: הביקוש לנדל"ן בהונגריה גדל בעשור האחרון בעשרות אחוזים גם בזכות המחירים הנוחים וגם בזכות התשואה המרנינה. זריקת העידוד התקבלה בזכות העלייה המתמדת בתיירות הנכנסת וכמובן במספר הסטודנטים הגדל והולך. התחזיות והמדדים הכלכליים מבהירים חד וחלק שתוך שנתיים יעשה הנדל"ן בהונגריה נסיקה משמעותית ולכן זה הזמן המתאים ביותר להצטייד בנדל"ן גם מניב וגם מאמיר.