כן בוכים על חלב שנשפך

דרג פריט זה
(2 הצבעות)
טעות לפעמים חוזרת, אבל הזדמנות ממש לא. ושאף אחד לא יעצבן אותך עם המשפט האלמותי: "אמרתי לך!"

כמה פעמים שמעת את המשפט: "יכולתי לקנות אז בקלות! היה לי את הכסף והוא היה פנוי". אבל גרוע יותר, כמה פעמים אמרת את הדברים האלה לעצמך בוורסיה כזו או אחרת: "איך, איך לא קניתי? איך לא שמעתי בקולם ונשארתי מחוץ לעסקה? מי היה מאמין שזה יגיע לאן שזה הגיע?".
כן, זה לגמרי לא מפתיע, ונכון שזה קרה כמעט לכל אחד מאיתנו. גם שמענו מאחרים, וגם השמענו את הדברים האלה לעצמנו. פשוט לא התייחסנו ברצינות. אולי כי גם קצת לא האמנו, אבל בטוח שהחשש שליווה אותנו הוא זה שהשאיר אותנו עם הכסף ובלי הקנייה. חסרה הייתה לנו הדחיפה הקטנה, המבט העסקי אל האור הבוהק שבקצה מסלול העסקה. חסר לנו הביטחון הנכון ברגע הנכון.

עסקות נדל"ן הן סוג של חלון הזדמנויות שכבר הוכיחו את עצמן לאורך עשרות השנים יותר מפעם אחת, יותר מאלפי פעמים. אף אחד לא נולד נדל"ניסט, אבל כל אחד מאיתנו שמע על עסקאות בתחום וגם אם נרתע, בסופה של הדרך הביע חרטה. כי ההשקעה בנדל"ן מוכיחה את עצמה שוב ושוב, גם אם לא בטווח המיידי, בוודאי לאורך זמן.

במילון העברי תמצאו פרוש למלה הזדמנות "מצב שעשוי להביא תועלת", ואם תעמיקו ותחפשו את צמד המלים "שוויון הזדמנויות" תגלו שמדובר ב"עיקרון הקבוע כי כל אדם זכאי להזדמנות שווה למימוש עצמי וכלכלי ללא תלות ברקע האישי".

ולזה בדיוק אנחנו רוצים להיצמד. "לקפוץ על הזדמנות" שהפרוש לפי המילון העברי הוא "למהר לנצל מצב נוח ומזמין". ואם אתם עדיין מתלבטים קיים גם המושג "ההזדמנות השנייה" שהיא לפי אותו מילון "אפשרות לעשות פעם נוספת דבר מה שלא הצליח".

העניין הוא שעשרות השנים האחרונות מוכיחות ללא צל של ספק שאין בנדל"ן מושג "לא הצליח". לעיתים מדובר בהשקעה הנושאת תשואה הגונה מיידית, ולפעמים ערכו של הנכס מאמיר בתקופה ארוכה יותר, אבל בשורה התחתונה יודע כל אחד בדורנו שהשקעה נדל"ניסטית הצדיקה את עצמה.

2 דלתות נפתחות ונסגרות, צריך לדעת למי ומתי להכנס


"אמרתי לך" זה המשפט הכי מעצבן שיכול להיות. בעיקר כשהוא נאמר לנו ע"י מי שכן האמין, כן השקיע, כן נהנה מתשואה וכן מחזיק בנכס שערכו האמיר. כך או אחרת, באמת שאף אחד לא רוצה שישמיעו לו את צמד המלים האלה. מספיק שהוא סוחב על הגב שלו את מטען חוסר הביטחון שממילא מכביד עליו. כל כך מכביד שהוא גרם לו לסגת בכל פעם שכבר עשה צעד לעבר המקום שתמיד רצה להיות בו.

ואגב, ואת זה תמיד רצוי לקחת בחשבון, השקעה בנדל"ן אינה חייבת להיות גבוהה, עמוסת סיכונים ומלווה בחששות. יש השקעות סולידיות, תמיד ניתן למצוא אפיקים שבהם ההשקעה מניבה תשואות מיידיות ועדיין הנכס ממשיך לא רק לשמור על ערכו, אלא עולה בהדרגה לגובה רב.
אז בפעם הבאה שההזדמנות תאותת לך, אל תיתן לה לחמוק לך מבין הידיים. שמעת על משהו מעניין? תבדוק, תתעמק, אולי אפילו תשתף יקירים שלך, ואל תיתן לטעות ההיא שכבר עשית בעבר לחזור על עצמה שוב. טעות, אולי, לפעמים חוזרת, אבל הזדמנות לא בהכרח חוזרת.