נכסים בהונגריה לעומת מחסן ברשל"צ

דרג פריט זה
(2 הצבעות)

איך עושים מ-1000 שקלים בחודש 4000, ועוד נוסעים על מאזדה חדישה?
הריאליטי של תומר מבת ים יכול להיות הסיפור האישי של כל אחד מכם


נכסים בהונגריה? השקעות בבודפשט? קבלו סיפור מהחיים: תומר מבת ים ירש מחסן באזור התעשייה של ראשון לציון. מאחר שהמחסן היה ממוקם בחצר האחורית של מבנה ישן המט ליפול, והגישה אליו לא הייתה נוחה ובלתי אפשרית מבחינת תחבורה, הוא השכיר אותו ליצרן נעליים תמורת 1000 שקלים בחודש.
תומר עצמו מתפרנס מחנות לציוד משרדי המרוחקת קילומטרים ספורים מהמחסן. חנות שהתפתחה מכלי כתיבה וציור, למכירת מדפסות, פקסים וכל הציוד הנלווה אליהם. הוא אף פעם לא התלונן, ורק תמיד השמיע בבדיחות הדעת שה-1000 שקל שהוא מקבל מהמחסן הם בשביל פיצוחים בסופי שבוע.
הבדיחה מוחזרה שוב ושוב, עד שהוא הכיר את כפיר, הסוכן שמביא לו דיו למדפסות. כפיר, בשנות ה-40 לחייו, יודע מהם נכסים בהונגריה, שולט בכל הקשור במושג נדל"ן בודפשט ומתעניין קבוע על דירות לקניה בבודפשט. בין מכירת ראשי דיו לטונרים הוא הציע לתומר: "למה שלא תמכור את המחסן הזה? הרי ממילא ה-1000 שקל האלה לא נותנים לך כלום בחיים. תחשוב על השקעות בבודפשט".
תומר לא ממש התלהב מהרעיון, הוא גם לא הכיר את נושא הנדל"ן בהונגריה, או נכסים והשקעות בבודפשט, ולכן הנהן בראשו ודחה את ההצעה. יחד עם זאת המשיך לחשוב וזה ניקר במוחו. עובדה שבכל חודש הם היו מעלים את נושא הנכסים המניבים תשואה בהונגריה, מדסקסים קצת על נדל"ן מסחרי במזרח אירופה בכלל, ולפני שנפרדים מזכירים שוב את ההשקעות המוצלחות בבודפשט.

באחד המקרים נכח בשיחה סוכן אחר המספק ציוד לתומר שאמר: "בודפשט? גם לי היו חששות כמוך, גם אני התלבטתי, אבל כבר שש שנים אני מקבל תשואה של כמעט 10% על נכסים שיש לי בהונגריה. אני מצטער שלא עשיתי את זה הרבה קודם".
זה כבר שיבש לחלוטין את תומר. הוא החליט לעשות מעשה. פרסם מודעה על מכירת המחסן שלו בראשון לציון והמתעניין הראשון היה לא אחר מאשר יצרן נעליים מתחרה לאותו יצרן ששוכר את המחסן. ההצעה הייתה 500 אלף שקלים. תומר, בחור ערכי עם נפש עדינה שיושר ואמון הדדי הם נר לרגליו, סיפר על ההצעה ליצרן הנעליים שמשכיר ממנו את המחסן כבר שנים ארוכות. תגובת היצרן הייתה: "קניתי".

מחסן                                                                                                                  מחסן בראשון לציון במחיר דירה בהונגריה - רק שהתשואה ופוטנציאל ההשבחה קצת שונים 


תומר קיבל 500 אלף שקלים בשני תשלומים שווים שנפרסו על פני שלושה חודשים. הוא החליף את המאזדה 3 שלו במאזדה חדשה תמורת 65 אלף שקלים, וב-435 אלף השקלים הנותרים קנה דירה להשקעה בבודפשט. דירה ברובע היהודי, קרוב מאוד למתחם הבילויים ששמו הולך לפניו בבירה ההונגרית.
הוא הופתע מהקלות בביצוע העסקה. מצא שמאי דובר עברית, עורך דין שמתמחה בניהול נכסי נדל"ן, ייעוץ מקצועי וחברה לניהול המתמחה בייזום, השכרת  ומכירת דירות בבודפשט ובהונגריה בכלל. בשורה התחתונה: תומר, אתם זוכרים היה מקבל 1000 שקלים עבור המחסן, נהנה כבר כמעט שנה מהכנסה קבועה של כ-4000 שקלים בחודש, נוהג על מכונית חדישה, צוחק כל הדרך אל הבנק ואומר: "כבר עכשיו נהניתי תוך שנה מתשואה שהייתי נהנה במשך ארבע שנים".
מה שתומר אולי לא יודע, שמלבד התשואה המרובעת שהוא הרוויח, השבחת הנכסים בהונגריה נעה סביב 10% בשנה וזה אומר שהדירה שקנה ב-435 אלף שקלים כבר שווה כמעט חצי מיליון שקלים.