דירה קטנה – תשואה גדולה, דירה גדולה – תשואה קטנה

דירה קטנה – תשואה גדולה, דירה גדולה – תשואה קטנה

הרצל, חבר ילדות, צלצל אליי בשבוע שעבר וביקש סיוע. "הנה אני פה" אמרתי, ולא ידעתי בכלל לאיזה כוון הולכת השיחה.
תשמע", הוא אומר לי בקול מהוסס "בגלל שאתה כותב כבר שנים על נדל"ן בארץ ובעולם, ובגלל שאתה מבין טוב מאוד איפה ומתי כדאי להשקיע, אני רוצה לשאול אותך, באופן כללי, מה עדיף להשקיע בדירה גדולה, או בדירה קטנה?".
"הרצל יקירי" אמרתי בקול סמכותי ועם רצון כנה לעזור. "אתה הרי מתעסק ברכבים מיד שנייה. זה יהיה רציני אם אשאל אותך מה עדיף יונדאי או טויוטה? זה הרי תלוי בשנת הייצור של האוטו, בדגם, במצב הכללי שלו, מספר הקילומטרים שהוא עבר, כמה נהגים השתמשו בו, ועוד ועוד ועוד. נכון?"
הרצל: "או.קיי. הבנתי. אז בוא נתחיל כך. אם היית צריך לבחור בין דירה להשקעה בבוקרשט, בודפשט או פראג, על מה היית הולך?"
אני: "חד משמעית – בודפשט".
הרצל: "יופי. עכשיו תגיד לי אם עדיף דירה גדולה או קטנה?"
מאחר שמדובר באמת בחבר ילדות אהוב, ומאחר שבאמת הייתה לי כוונה לעזור לו, אז הסברתי את מה שאני מסביר לכל משקיע מתחיל, שקצת חסר ביטחון, לפעמים אפילו נראה מבוהל. בכל זאת הוא חסך סכום סביר ומעולם לא השקיע בדירה מלבד הדירה שהוא מתגורר בה.
הכלל הוא פשוט: אם אתה קונה דירה לעצמך – קנה גדולה ומרווחת. אם אתה קונה לדירה להשקעה, ואם אתה מקווה להשיג ממנה את המקסימום מבחינת התשואה, אז לך אך ורק על דירה קטנה. המשוואה היא פשוטה: דירה קטנה – תשואה גדולה. דירה גדולה – תשואה קטנה.

נכון, חשובה המדינה וחשוב האזור אבל כל משקיע מתחיל יודע שדירה בשווי של 200 אלף יורו לא תניב תשואה כפולה מדירה בשווי של 100 אלף. לכן מומלץ לרכוש שתי דירות במחיר של 100 אלף כל אחת וליהנות בשורה התחתונה מתשואה גבוהה יותר.
לדירה קטנה מודרנית תמיד יהיה ביקוש. בעיקר בעיר שטופת סטודנטים ומוצפת תיירים כמו בודפשט. הם יסתפקו בדירה של 30 מ"ר, אולי אפילו פחות, בדיוק כמו תיירים שמחפשים בבודפשט דירות להשכרה קצרות טווח. משקיע שדואג שתהיה לו חברת ניהול טובה ואמינה, לא יסבול מ"כאבי ראש" וייהנה מהכנסה חודשית כל ימי חייו.
ועוד, אחד היתרונות הגדולים שיש בהשקעות נדל"ן בהונגריה קשור בשפת האם שלנו. אפשר לעשות עסקים בעברית הן בעת הרכישה של הדירה, הן בעת ההשכרה שלה והן כאשר מפקידים אותה למשמרת אצל חברת ניהול. אנחנו קרובים מאוד תרבותית להונגרים, מסתדרים איתם מצוין, ואין זה מיקרי שאלפי ישראלים עושים עסקים בהונגריה מזה שנים ונהנים מתשואות שבארץ רק חולמים עליהן.

יש בהונגריה חברות שמתמחות בזיהוי ואיתור נכסים מניבים, חברות אמינות, בעלות ידע מוכח בשוק המקומי, הכרת המיסוי על בוריו, המעניקות ייעוץ משפטי ברמה הגבוהה ביותר, מסייעות במימון, בעלות גישה לרשויות, ניהול הבירוקרטיות, זמינות 24 שעות וכאלה שלא "מפקירות" אותך לאחר הרכישה, אלא ממשיכות ללוות אותך בדרך לקניית דירה נוספת בעיר המתפתחת בצעדי ענק וזוכה למיליוני תיירים מידי שנה.

 

1/5 - (1 vote)

הזדמנויות השקעה נדירות במתחמי פריים לוקיישן בבודפשט, הונגריה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן