שלומית בונה תשואה

שלומית בונה תשואה

יש הבדל בין הסוכה שאנחנו בונים לשבוע, לבין הדירה שאנחנו רוכשים לכל החיים? תתפלאו, אבל לא. פה אנחנו משקיעים במיקום, בנייה וקישוטים וגם שם מתכננים ומעצבים. השאלה היא רק אחת: ת ש ו א ה

בניית הסוכה, ועוד קודם לכן איסוף הסכך וההשקעה העצומה בקישוטים, מזכירה – איך לא – את קורת הגג שאנחנו בוחרים. בעצם, העיקרון הוא בדיוק אותו עיקרון. הסוכה היא הדגם המוקטן של נכס.
אנחנו מחפשים, קודם כל, את המיקום הכי טוב אחר כך משיגים מוטות חזקים, דואגים לדפנות, סכך שישמש תקרה וכשקבענו את הגודל, כל אחד לפי צרכיו, מעצבים בקישוטים הכי יפים שיש בהתאם לטעם וכמובן לכיס.
בעצם אנחנו לא חוסכים במאמצים כדי שהישיבה בסוכה תהיה לנו הכי נוחה, שנהנה מכל רגע בה, ואם להשתמש במושגים נדל"ניים: שתהיה לנו תשואה מקסימלית להשקעה שהתחילה עוד במוצאי יום הכיפורים.

אם לתמצת את הנושא ולהגיע למוטיב העיקרי של המשל והנמשל אז כל מה שלמדנו על שלומית שבונה סוכה, בעצם היא בונה תשואה להשקעה שלה, במקרה הזה עמל ויזע. הנושא הנדל"ני עולה לאחרונה שוב ושוב וביתר שאת. גם השמרנים הגדולים ביותר הבינו בשנים האחרונות שהתשואה שאפשר לקבל על הכסף שלנו בבנק היא בדיחה עצובה שמזמן הפסיקה להצחיק, ובשנה האחרונה יותר ויותר קולטים את המסר הבלתי נמנע שגם דירה או חנות, בית מסחר או דוכן בקניון, מניבים תשואה שהמקצוענים בענף קוראים לה "מעליבה".

העובדות האלה, שרק מתחזקות מרבעון לרבעון, סוללות את הדרך לאפיקים שמעבר לים, גם לאנשים בעלי מעמד ממוצע שהצליחו לחסוך מאות אלפי שקלים ומתלבטים בין שטח אדמה חקלאית שאולי תופשר לבנייה בעוד 10 שנים, לבין דיור צנוע שעשוי להניב 3% במקרה הטוב.

 בסוף היום מה שחשוב זה להיות מרוצים מהתשואה


אלה שחלמו פעם על הכפלת המשכורת שלהם מתשואה חודשית של נכס השווה מיליון שקלים, כבר התעוררו מהחלום למציאות עגומה והם מבינים שזה מעט מדי בשביל הכסף שהם חסכו בעמל רב לאורך שנים.

מכאן נסללה הדרך לחיפוש אפיקי השקעה עם תשואה הוגנת במהירות רבה וברבעון שהסתיים בסוף חודש ספטמבר מתברר שיותר ויותר ישראלים פרצו את מחסום הפחד והחלו להשקיע ברחבי היבשת האירופית, או אפילו רחוק מכך, מעבר לאוקיינוס. כך ייעשה לשוק נדל"ן קפוא.
"הכתובת הייתה על הקיר כבר כמה שנים" אומר לנו נדל"ניסט מוכר וידוע מאזור הצפון "אבל לא קראו אותה. דילגו מעליה. התייחסו אליה בזלזול. עכשיו העולם השתנה. רבים הם אלה שלא פוחדים לשים את כספם במדינות אחרות, ואולי זה לא רק עניין של פחד, אלא קורח המציאות. פשוט מאוד עדיף שם".
יחד עם זאת, ולמעשה עוד לפני ביצוע עסקאות מהסוג הזה, מדגיש בפנינו הנדל"ניסט "צריך לבדוק כל נושא לפרטי פרטים. ואני מתכוון גם כאן וגם שם. צריך לבדוק מיקום מדויק, צריך לבחון את התוכניות העתידיות באותו אזור ומעל הכל לעשות השוואה בין התשואות. שוק המניות בארץ מאוד תנודתי, הריבית בבנקים מאוד מגוחכת במלים ולעיתים נדמה שאפילו לממשלה לא באמת אכפת מערוץ השקעה נדל"ני".

וכן, לא לשכוח, בכל מקרה צריך המון מחשבה ותכנון. ממש כמו בסוכה…"

 

אנא דרגו את המידע

הזדמנויות השקעה נדירות במתחמי פריים לוקיישן בבודפשט, הונגריה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן