השקעות נדל"ן באירופה – המדריך המלא

השקעות נדל"ן באירופה – המדריך המלא

מיציתם את אופציות ההשקעה בישראל ואתם פתוחים לגלות אפיקים חדשים מעבר לים? הכנו עבורכם את כל השלבים, צעד אחר צעד בדרך למצוא את ההשקעה שהכי נכונה לכם בנכסי נדל"ן באירופה, המסומנת כיעד מבטיח בתחום ההשקעות. 

צעד 1: היפתחו לאפיקי השקעה בטוחים באירופה

בניגוד להשקעות בשוק ההון, השקעות בנדל"ן, נחשבות ובצדק, כמסלול השקעה ללא סיכון ועל כן הפכו למבוקשות מאד בקרב משקיעים מרחבי העולם. בזכות הגלובליזציה והקלות שבה ניתן לאתר נכסי נדל"ן מכל מקום ובלחיצת כפתור, משקיעים כבר לא חוששים לגלות מקומות חדשים ואטרקטיביים מחוץ למדינת האם שלהם.

הביקוש להשקעה בנדל"ן מניב ביבשת האירופית הפך אטרקטיבי מאד עבור המשקיע הישראלי, בשל העובדה כי ישנו מגוון רחב של נכסים המעניקים תשואות יפות, וללא סיכון רב. למרות הפערים השונים בין המדינות ביבשת, ניתן לומר בביטחון כי אפיקי ההשקעה הינם בסך הכל בטוחים ומהווים מוקדי משיכה למשקיעים רבים, למשל במדינות: הולנד, צ'כיה, בודפשט, גרמניה ועוד.

צעד 2: חפשו נוחות ותשואה נאה

הסיבה המרכזית שבגינה המשקיע הישראלי בוחר בנכסי נדל"ן באירופה היא שמחירי הנדל"ן בה מאפשרים להשקיע בסכום נמוך יחסית ולקבל רווח גדול יותר בהשוואה לסכום שהושקע. למעשה נדל"ן מניב באירופה הוא ריאלי עבור ציבור רחב של משקיעים שאינם יכולים לרכוש נכס כיום בישראל.

המשקיע הישראלי מחפש נוחות. ואכן, במרחק כמה שעות טיסה בודדות, ניתן להגיע אל כל מדינה באירופה, לבדוק נכס ואף לחזור בטיסה ביום שלמחרת. ברוב המדינות האירופאיות ניתן לתקשר בשפה האנגלית, שנוחה לציבור הישראלי.

צעד 3: בחרו יעד שבה המיסוי הופך את ההשקעה לכדאית

אחד הנושאים שמשקיע פוטנציאלי לא רוצה להסתבך איתו, הוא מיסוי. מטבע הדברים, מדובר בשוני מהותי בין המדינות השונות ופעמים רבות, המיסוי הוא זה שהופך את ההשקעה ללא כדאית. חשוב לדעת כי בהשקעת נכס בחו"ל, יש לשלם מיסים לאורך הדרך במדינה שבה ממוקם הנדל"ן המניב. ישנן מדינות שבהן המיסוי הוא זה שיקרוץ למשקיעים ועל כן יש לבחון היטב את הבדלי הגישה בכל הנוגע למיסוי ממדינה למדינה. כל או כך, חשוב לדעת כי כאשר מקבלים החלטה על השקעות נדל"ן באירופה,  יש לשלם מס גם במדינה שבה רוכשים את הנכס וגם בישראל.

מידע חשוב גם הוא במקרה של נדל"ן מניב, הוא שניתן לקחת את הרווח מהשכירות, כלומר ההכנסה בניכוי כל הוצאות הפחת, הריבית וכו', ולשלם מס במדינה הנבחרת להשקעה.

צעד 4: קבלת ההחלטה – היכן הכי כדאי להשקיע?

לאחר שבחנתם את היבטי התשואה, הנוחות והבירוקרטיה, קחו בחשבון שלכל מדינה באירופה דרישת נתח שונה מרווחי ההשקעה. כך למשל, בהונגריה, מס ההכנסה הוא בשיעור של 15% עבור 90% מההכנסות. למעשה, הונגריה מדורגת במקום גבוה באירופה מבחינת אטרקטיביות המיסוי בשל הגישה של המדינה לראות את המשקיעים שותפים לקידום הנדל"ן במדינה באמצעות תמריצי מס. 

מס החברות בהונגריה עומד על 9% וההמלצה היא במקרה של השקעה ביותר משני נכסים, היא שכדאי לפתוח חברה בע"מ המאפשרת להתקזז על הוצאות השיפוצים, הניהול והפחת. ניתן לעשות זאת גם בשם אדם פרטי. 

לסיכום, אמנם חסמי הכניסה של רוכשי הנדל"ן באירופה משתנים ממדינה למדינה, אך ניתן לקבוע כי ציבור המשקיעים מתקבל בברכה במדינות רבות שאף מקלות בהיבטי המיסוי השונים ובפן הבירוקרטי. בהשוואה לישראל לרוב ייחשפו המשקיעים למחירי נדל"ן אטרקטיביים בסך כמה מאות אלפי שקלים לנכס הממוקם ביעד מבוקש, עובדה שהופכת ביצוע רכישות נדל”ן באירופה למבוקשות יותר מתמיד.

לקבלת פרטים נוספים על השקעות נדל"ן בבודפשט, צרו עמנו קשר

 

אנא דרגו את המידע

הזדמנויות השקעה נדירות במתחמי פריים לוקיישן בבודפשט, הונגריה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן