10 עובדות שחשוב לדעת על השקעות נדל"ן בחו"ל

10 עובדות שחשוב לדעת על השקעות נדל"ן בחו"ל

קיפאון במספר העסקאות, מגמת ירידה במחירים ושוק נדל"ן קטן – כל אלו הם רק חלק מהגורמים שבגללם רבים כיום בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל על פני נדל"ן בישראל. מהו אותו פוטנציאל שבגללו משקיעים רבים כל כך גילו את הנדל"ן מעבר לים? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

 

  1. שווקים מגוונים – ביחס לשוק הנדל"ן הישראלי המצומצם, תחום השקעות הנדל"ן ברחבי הגלובוס מציע אפשרויות השקעה רבות יותר, באזורים שונים ועם ביקוש הולך וגובר בקרב משקיעים ממדינות רבות, כשהמבחר בשטח הוא אינסופי.
  2. מיקום אזור ההשקעה – ישנה חשיבות רבה בבחינת הביקוש וההיצע לאזור שבו נמצא הנכס/ים לרכישה. לכן, בטרם מחליטים היכן לרכוש נכס להשקעה חשוב מאד לבחור ליווי וייעוץ מגורם מקצועי המכיר את האזור ואת מגמות הנדל"ן באזור.
  3. סוג האוכלוסייה המאפיינת את האזור המבוקש להשקעה – גורמים כגון: ממוצע ההכנסה לנפש, ביטחון כלכלי וכן שיעור התעסוקה הינם חשובים מאד לבחינה בזמן חיפוש נכס להשקעה, שכן יש לקחת בחשבון את גודל התשואה שתתקבל בפועל ביחס להשקעה.
  4. אופי המשקיע בנכס – הקהל המאפיין היום משקיעים בנדל"ן בחו"ל, הוא כזה המחפש השקעה עם רמת בטחון גבוהה ויציבה יותר לעומת השקעות בשוק ההון, במיוחד לאור האופציות המצוינות הקיימות בביצוע השקעות נדל"ן בחו"ל.
  5. מניב מול יזמי- תחום השקעות הנדל"ן בחו"ל מחולק להשקעות בנכסים מניבים לעומת השקעות בנכסים יזמיים, כאשר השקעה בנכס מניב משמעו השקעה בנכס קיים שניתן לקבל עבורו דמי שכירות שוטפים, לעומת נכס יזמי, שעבורו יש להמתין להכנסות רק לאחר איתור שטח ובנייה בפועל, פרק זמן שיכול להימשך עד מספר שנים.
  6. בחירת החברה שדרכה תבוצע ההשקעה – מדובר בנושא שיש לתת עליו משקל רב, שכן ישנם גורמים רבים שאינם מנוסים מספיק בתחום השקעות בנדל"ן בחו"ל, בזמן שמדובר בתחום שהוותק והניסיון מעניקים ערך משמעותי לתהליך מול המשקיעים.
  7. עמידה בכללי הרגולציה והמשפט – השקעות בנדל"ן בחו"ל חובות בתוכן נושאים רבים ומורכבים מבחינה משפטית. לכן, חשוב לוודא שהחברה שבה בחרתם ללוות אתכם בתהליך, מקפידה על כללי הרגולציה וכללי הפרסום של ניירות ערך וייעוץ משפטי שוטף. גורמים אלו ועוד, הינם חשובים לתהליך המייצר שקיפות גבוהה ושקט עבור המשקיעים.
  8. העולם הוא כפר גלובלי קטן – כיום, בזכות הטכנולוגיה, כל פעולה נעשית בלחיצת כפתור ותודות לתקשורת איכותית בליווי חברה מקצוענית אין צורך לחשוש מהשקעה וניהול נכסים מעבר לים. 
  9. גמישות-  היצע הנכסים ברחבי העולם הינו רחב מאד ועל כך מאפשר אופציות בחירה המתאימות לצרכים השונים של המשקיע, מהשקעה לטווח קצר, ארוך, הצטרפות לקבוצת רכישה ועוד.
  10. בחירת היעד – בבחירת היעד להשקעת נדל"ן בחו"ל, יש לבדוק את נתוני הצמיחה בשוק הנדל"ן המקומי למגורים. כך למשל, העיר בודפשט בהונגריה, מככבת בשנים האחרונות כיעד השקעה נדל"ני מועדף על משקיעים מישראל ומהעולם. נתוני הבנק הלאומי ההונגרי מצביעים על עלייה של 16.2% במחירי הבתים במדינה, זאת לאור העובדה כי מדובר בגודל השקעה אטרקטיבי לאור התשואה המתקבלת. משקיעים רבים גם נהנים מהנכונות של המדינה לקבל אליה משקיעים מתוך רצון למנף את כלכלת המדינה.

 

לסיכום, עובדה מובהקת היא שכל משקיע פוטנציאלי בנדל"ן בחו"ל צריך לקחת בחשבון כי מעבר לשאלת המחיר הכרוך בכך, יש להתחשב בפוטנציאל ההשבחה של הנכס ולא פחות חשוב מכך, לצאת לתהליך עם חברה שמציעה ניסיון, וותק, שקיפות וביטחון.

לקבלת פרטים נוספים על השקעות נדל"ן בבודפשט, צרו עמנו קשר

אנא דרגו את המידע

הזדמנויות השקעה נדירות במתחמי פריים לוקיישן בבודפשט, הונגריה

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן